byder at nogen af deltagerne har kage med.
Rigtige mænd bager jo deres kager selv, men ty'r man til at lade fruen (eller andre) bidrage, er det også fint.
Vi husker også denne:

[Gæt selv, hvem der stod bag bagværket - ikke et øje var tørt]
Men vi kan jo ikke risikere at kaffen bliver sat frem lørdag eftermiddag uden at der er (hjemmebagt) kage involveret, vel? Så byd ind.
De andre år har der også været plads til at man tog spændende øl med og satte dem frem til fælles ølsmagning (der sælges Hancock høkerbajere a 10 kr. på pladsen, men det rækker nok ikke når der spille op på f.eks. store horn).
Skriv gerne her, hvad du har med, så vi har lidt overblik over situationen og så alle kan glæde sig.
PQR
For et par år siden havde jeg landets billigste Bourbon whisky med. Den var god. Er der andre end mig, der husker det? Det kan jeg nok klare igen.